Tidtabeller Skolbussar

Här finner du alla tidtabeller för skolbussarna.

Från HT21 så har vi ny bussleverantör och då också nya tidtabeller.
Läs också informationen om vår nya leverantör och välkomstbrevet från dem.

Tidtabellerna kommer att uppdateras i god tid innan skolstart HT2022.

Bergkvarabuss tillsammans med Traveller Buss kommer från och med i höst att utföra skolskjutsen i kommunen.

Traveller Buss prioriterar komfort och säkerhet högt. Därför består vår fordonsflotta av bussar med fyrstjärnig standard. Det innebär att de är välutrustade med bland annat klimatanläggning, trepunktsbälten, alkolås, bra benutrymme och WC. Våra bussar har normalt miljöklass Euro 6 och körs i möjligaste mån på det förnybara bränslet HVO.

Ni kan kontakta oss direkt vid akuta problem på nr 08-55 66 88 00 eller 076-762 99 00

Vid andra ärenden kontakta ansvarig för skolskjuts.

Välkommen till skolbussen!


Så roligt att vi får skjutsa dig till och från skolan! Det finns några viktiga saker att tänka på när man åker skolskjuts:

  • Stå stilla och vänta till bussen stannat när du ska stiga på!
  • Ha din reflexväst eller andra reflexer så att du syns nu när höstmörkret börjar komma!
  • Använd alltid säkerhetsbältet!
  • Tänk på att många vill ha lugn och ro på bussen. Lyssna på musik i hörlurar och ha på ljudlöst om du spelar spel.
  • När du stiger av bussen skall du stå kvar och vänta till bussen åkt, så att du ser att det är fritt att gå över. Ibland står bussen mitt på vägen, då säger chauffören åt dig när du ska gå över vägen.

Några viktiga ord till er föräldrar:

Vi lovar att göra allt vi kan för att era barn ska få så trygg resa som möjligt till och från skolan. Vi behöver er hjälp med att tala med barnen om de viktiga punkterna vi tar upp i det här brevet. Berätta för barnen att det är jätteviktigt med säkerhetsbälte! Det ska inte användas för förarens eller polisens skull, utan för att man skall hålla sig kvar på sin plats vid plötslig inbromsning eller olyckshändelse. Vintern närmar sig med stormsteg och vi vill be er om att inte lämna era barn ensamma hemma i väntan på skolbussen, utan att säkerställa att det finns möjlighet för barnen att komma in i värmen eller få hjälp av någon annan vuxen om skolbussen av någon anledning inte kan komma. Tyvärr så vet vi av erfarenhet att det någon gång om året händer att bussarna inte kan ta sig fram. Varje förare avgör om det går att köra eller inte.

Holmen

Tur: Holmen, Tur 1 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07.10

Holmen

Korsning Ekuddsvägen/Vitsippsvägen, efter flaggstänger

07.12

Holmen Killingevägen


07.14

Killingevägen 256-262

Korsning vid brevlåda 256

07.16

Killingevägen 230

Infart till 230, vid soptunnor

07.18

Killingevägen 160-164

Mötesplatsen höger sida mot infarten Killingevägen 160-164

07.26

Hammarbacken

Vändplan i slutet av Hammarbcken

07.32

Hälgestadsbodarnas ridskola

Parkeringen

07:36

Sjöängen

Väg in skylt Sjöängen

07:43

S:t Olofs skola

Avstigning SL-hållplats Haraldsborgsvägen

07:48

Engelska skolan

Avsmalningen Stadsängsgatan, med infart från rondellen väg 263

07:52

S:t Pers skola

Avstigning SL-hållplats, påstigning för elever till Sta Gertruds skola

07:58

S:ta Gertruds skola

Avstigning lastzon Märstavägen


Tur: Holmen, Tur 1 (eftermiddag)

Hållplats


Mån-Fre

Mån-Fre

Mån-Fre

S:ta Gertruds skola

Påstigning lastzon Märstavägen

13:25

14:25

15:25

S:t Pers skola

SL-hållplats

13:35

14:35

15:35

S:t Olofs skola

Påstigning SL-hållplats Haraldsborgsvägen

13:40

14:40

15:40

Engelska skolan

Vid avsmalningen på Statsängsgatan

13:50

14:50

15:50

Sjöängen

Väg in skylt Sjöängen

13:54

14:54

15:54

Helgestabodarnas ridskola

Parkeringen

13.58

14.58

15.58

Hammarbacken

Vändplan i slutet av Hammarbacken

14:04

15:04

16:04

Killingevägen 160-164

Mötesplatsen höger sida mot infarten Killingevägen 160-164

14:11

15:11

16:11

Killingevägen 230

Infart till vägen 230, vid soptunnor

14:13

15:13

16:13

Killingevägen 256-262

Korsning vid brevlåda 256

14:15

15:15

16:06

Holmen

Korsning Ekuddsvägen/ Vitsippsvägen, efter flaggstänger

14:17

15:17

16:17


Erikssund

Tur: Erikssund, Tur 2 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07:15

Eriksund

SL-hållplats före bron

07:16

Eriksunds allé


07:17

Karin Månsdotters Allé

Infarten till Karin Månsdotters Allé

07:19

Rosenhill

SL-hållplats

07:27

Hagbyholm

Y-korset före Hagbyholms gård

07:29

Hagby Hill

Mötesplatsen vid skylt Hagby Hill, Hagbyholm 102

07:38

S:t Olofs skola

Avstigning SL-hållplats Haraldsborgsvägen.

07:44

Engelska skolan

Avstigning avsmalningen på Statsängsgatan

07:50

S:t Pers skola

Avstigning SL-hållplats

Byte av buss för elever till Sta Gertruds skola


Tur: Erikssund, Tur 2 (eftermiddag)

Hållplats


Mån-Fre

Mån-Fre

Mån-Fre

S:ta Gertruds skola

Påstigning lastzon Märstavägen

13:25

14:25

15:25

S:t Pers skola

Påstigning SL-hållplats

13:35

14:35

15:35

S:t Olofs skola

Påstigning SL-hållplats Haraldsborgsvägen

13:40

14:40

15:40

Engelska skolan

Vid avsmalningen på Statsängsgatan

13:50

14:50

15:50

Hagby Hill

Mötesplatsen vid skylt Hagby Hill, Hagbyholm 102

13:56

14:56

15:56

Hagbyholm

Y-korset före Hagbyholms gård

13:58

14:58

15:58

Erikssunds allé


14:03

15:03

16:03

Karin Måns-dotters Allé

Infarten till Karin Månsdotters Allé

14:05

15:05

16:05

Rosenhill

SL-hållplats

14:07

15:07

16:07


Skråmsta

Tur: Skråmsta, Tur 3 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07:05

Torsborg

Korsningen vid skylt, "här slutar allmän väg"

07:07

Torsborg 323

Infart vid skylt "privat"

07:11

Torslunda 620

Vid infart Torslunda 620

07:12

Torslunda 603

Vid ladan före huset Torslunda 603

07:15

Hästkliniken

Parkeringen vid hästkliniken

07:18

Skråmsta 552

Infarten brevlådor Skråmsta 552

07:20

Skråmsta - Länsgränsen

SL-hållplats

07:21

Hälgesta

Postlådor vid skylt Hälgesta

07:30

Österby by


07:37

S:t Olofs skola

Avstigning SL-hållplats Haraldsborgsvägen

07:40

Engelska skolan

Avstigning vid avsmalningen på Statsängsgatan

07:50

S:t Pers skola

Avstigning SL-hållplats

Byte av buss för elever till Sta Gertruds skola


Tur: Skråmsta, Tur 3 (eftermiddag)

Hållplats


Mån-Fre

Mån-Fre

Mån-Fre

S:ta Gertruds skola

Påstigning lastzon Märstavägen

13.25

14.25

15.25

S:t Pers skola

Påstigning SL-hållplats

13.35

14.35

15.35

S:t Olofs skola

Påstigning SL-hållplats Haraldsborgsvägen

13.40

14.40

15.40

Engelska skolan

Vid avsmalningen på Statsängsgatan

13.50

14.50

15.50

Hästkliniken

Parkeringen vid hästkliniken

13.57

14.57

15.57

Skråmsta 552

Infarten, brevlådor, Skråmsta 552

13.59

14.59

15.59

Skråmsta - Länsgränsen

SL-hållplats

14.00

15.00

16.00

Hälgesta

Postlådor vid skylt Hälgesta

14.02

15.02

16.02

Torslunda 603

Vid ladan före huset Torslunda 603

14.04

15.04

16.04

Torslunda 620

Vid infart Torslunda 620

14.05

15.05

16.05

Torsborg 323

Infart vid skylt "privat"

14.09

15.09

16.09

Torsborg

Korsningen vid skylt, "här slutar allmän väg"

14.10

15.10

16.10


Sjövik

Tur: Sjövik, Tur 4 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07:00

Södra Källbo

Väg 255 vid infart skylt Södra Källbo

07.18

Flottvik

Korsningen Flottvik/ Djupvik

07.19

Korsning Djupvik


07.25

Eneby

Trevägskorsningen

07:32

Svalängen 110

Infart vid vit mur

07:33

Svalängen

Infart vid skylt Svalängen/ Dalvägen

07:34

Hagaberg

Korsning vid skylt Hagaberg

07:36

Charlottenberg

Vid SEAB AB

07:43

S:ta Gertruds skola avstigning/påstigning

Påstigning lastzon Märstavägen

07:49

S:t Olofs skola

Avstigning SL-hållplats Haraldsborgsvägen

Påstigning för elever till St Pers skola

07:54

Engelska skolan

Avstigning vid avsmalningen på Statsängsgatan

08:00

S:t Pers skola

Avstigning SL-hållplats

08:06

Sta Gertruds skola avstigning

Avstigning lastzon Märstavägen


Tur: Sjövik, Tur 4 (eftermiddag)

Hållplats


Mån-Fre

Mån-Fre

Mån-Fre

S:ta Gertruds skola

Påstigning lastzon Märstavägen

13:25

14:25

15:25

S:t Pers skola

Påstigning SL-hållplats

13:35

14:35

15:35

S:t Olofs skola

Påstigning SL-hållplats Haraldsborgsvägen

13:40

14:40

15:40

Engelska skolan

Vid avsmalningen på Statsängsgatan

13:50

14:50

15:50

S:ta Gertruds skola

Avstigning lastzon Märstavägen

13:55

14:55

15:55

Svalängen 110

Infart vid vit mur

13:57

14:57

15:57

Svalängen

Infart vid skylt Svalängen/ Dalvägen

13:58

14:58

15:58

Hagaberg

Korsning vid skylt Hagaberg

13:59

14:59

15:59

Charlottenberg

Vid SEAB AB

14:00

15:00

16:00

Eneby

Trevägskorsningen

14:03

15:03

16:03

Näsby

Väg 255, infart vid skylt ”2 Eneby”

14:04

15:04

16:04

Södra Källbo

Väg 255 vid infart skylt Södra Källbo

14:06

15:06

16:06

Korsning Djupvik


14:13

15:13

16:13

Flottvik

Korsningen Flottvik/ Djupvik

14:14

15:14

16:14


Skepptuna skola

Tur: Skepptuna, Vidboturen, Tur 5 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07:05

Bista

Vid infart mitt emot skylt Storbol

07:07

Vidbo kyrka

SL-Hållplats

07:09

Norrby säteri

SL-hållplats

07:15

Herresta

Vid ladan Herresta 110

07:18

Lunda Norrby

Ficka längs väg 532 före Lunda Norrby 273

07:25

Vasa alléväg 152


07:30

Skoby

Vid korsning

07:32

Lill-Sanda


07:34

Ånsta

SL-hållplats

07:35

Östa 268

Rött hus 268 vid gaveln

07:45

Skepptuna skola

Avstigning vid vändslingan


Tur: Skepptuna, Vidboturen, Tur 5 (eftermiddag)

Hållplats

Kommentar

Mån-Ons,Fre

Tors

Skepptuna skola


14.30

13:10

Östa 268

Rött hus 268 vid gaveln

14:33

13:13

Ånsta

SL-hållplats

14:38

13:18

Skoby

Vid korsning

14:41

13:21

Lill-Sanda


14:43

13:23

Vasa alléväg 152


14:45

13:25

Lunda Norrby

Ficka längs väg 532 före Lunda Norrby 273

14:52

13:32

Herresta

Vid ladan Herresta 110

14:54

13:34

Vidbo kyrka

SL-hållplats

15:01

13:41

Bista

Vid infart mitt emot skylt Storbol

15:03

13:44

Norrby säteri

SL-hållplats

15:05

13:46


Tur: Skepptuna, Trostaturen, Tur 6 (morgon)

Mån-Fre

Ort

Kommentar

07.05

Trosta Park

Infarten Trosta park

07.06

Odenslund

Vid skylt Engeby gård

07.09

Lundavägen, Albano

Infart vid brevlådor

07.11

Stora Söderbygård

Vid ladan på Stora Söderby gård

07.14

Lundavägen,Västanlid

Vid skylt Västanlid

07.17

Lunda kyrkby

Parkering Lunda kyrka

07.18

Mörby kvarn

Infart efter SL-hållplats

07.20

Södertorpsvägen

Infart till vägen

07.22

Lunda Nygård

SL-hållplats

07.23

Lunda Nygård 239

Infart

07.26

Sursta

SL- hållplats

07.28

Skepptuna golfklubb

Parkeringen

07.30

Äspesta 365


07.31

Björnvallen


07.35

Lövhamra

Infarten skylt Lövhamra

07.40

Lilla Valla

Vid infart med röd grind

07.41

Närtunaby


07.45

Skepptuna skola

Avstigning vid vändslingan


Tur: Skepptuna, Trostaturen, Tur 6 (eftermiddag)

Hållplats


Mån-Ons, Fre

Tors

Skepptuna skola


14.30

13.10

Närtunaby


14.32

13.12

Lilla Valla

Vid infart

14.33

13.13

Lövhamra

Infart skylt Lövhamra

14.35

13.15

Björnvallen


14.36

13.16

Äspesta 365


14.37

13.17

Skepptuna golfklubb

Parkeringen

14.39

13.19

Sursta

SL-hållplats

14.41

13.21

Lunda Nygård 239

Infart

14.43

13.23

Lunda Nygård

SL-hållplats

14.44

13.24

Söderbytorpsvägen

Infart till vägen

14.47

13.27

Mörbykvarn

Infart efter SL-hållplats

14.49

13.29

Lunda kyrkby

Parkeringen Lunda kyrka

14.52

13.32

Odenslund

Vid skylt Engeby gård

15.05

13.35

Lundavägen, Albano

Infart vid brevlådor

15.06

13.39

Lundavägen, Västanlid

Vid skylt Västanlid

15.07

13.42

Stora Söderbygård

Vid ladan Stora Söderbygård

15.09

13.44

Trosta park

Infarten Trosta park

15.15

13.47


Råbergsskolan

Tur: Råbergsskolan, Kimstaturen, Tur 7 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07.10

Skalmsta 142

SL-hållplats vid infarten

07.16

Kyssinge golf


07.19

Kimsta 323, 333, 362

Mitt emot SL-hållplats

07.21

Skånela Stensta

Vid kurva Skånela Stensta 292, Stallet Kimsta

07.22

Skånela Stensta 271


07.24

Skalmsta 134

Infart vid flaggstång

07.26

Skånela 322, Skånela Idrottsplats

Vändplan vid återvinningsstation

07.32

Skånela harg 460


07.33

Skånela harg 445


07.35

Berghamra gård

SL-hållplats

07.37

Sälnaberg 551

SL-hållplats

07.41

Ekeby kvarn

SL- hållplats

07.42

Skånela 115, 117

Vid infart

07.43

Skånela 102

Rött hus vid SL-hållplats

07.46

Åshusby 106, 124

Åshusby gård SL-hållplats

07.54

Råbergsskolan



Tur: Råbergsskolan, Kimstaturen, Tur 7 (eftermiddag)

Hållplats

Kommentar

Mån, Ons-Fre

Tis

Råbergsskolan


14.20

13.10

Åshusby 106, 124

Åshusby gård SL-hållplats

14.27

13.17

Skånela 102

Rött hus vid SL-hållplats

14.30

13.20

Skånela 115, 117

Vid infart

14.32

13.22

Ekeby kvarn

SL-hållplats

14.34

13.24

Skånela harg 460


14.39

13.29

Skånela harg 445


14.41

13.31

Berghamra gård

SL-hållplats

14.44

13.34

Sälnaberg 551

SL-hållplats

14.45

13.35

Skånela 322, Skånela idrottsplats

Vändplan vid återvinningsstation

14.48

13.38

Skalmsta 142

SL-hållplats vid infarten

14.50

13.40

Kimsta 323, 333, 362

Mitt emot SL-hållplats

14.52

13.42

Skånela Stensta

Vid kurva Skånela Stensta 292, Stallet Kimsta

14.54

13.44

Skånela Stensta 271


14.56

13.46

Kyssinge golf

Vid golfbanan

15.03

13.53

Skalmsta 134

Infart vid falggstång

15.08

13.58


Tur: Råbergsskolan, Krogstaturen, Tur 13 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07.15

Ekeby 269


07.20

Norrsunda skoby 102


07.21

Norrsunda Skoby 110

Vid infart

07.23

Mossmyran 141


07.26

Kyrka


07.27

Norslunda 166

Infartsficka Norslundavägen vid brevlådor

07.29

Söderby

SL-hållplats.

07.31

Norrsunda kyrkby

Ficka direkt höger sida

07.35

Norrsunda Krogsta

Vid korsningen

07.44

Åholmen

Fysingens naturreservat parkering

07.45

Åholmen 1


07.50

Råbergsskolan



Tur: Råbergsskolan, Krogstaturen Tur 13 (eftermiddag)

Hållplats

Kommentar

Mån, Ons-Fre

Tis

Råbergsskolan


14.20

13.10

Åholmen

Fysingens naturreservat parkering

14.26

13.16

Åholmen 1


14.27

13.17

Norrsunda kyrkby

Ficka direkt höger sida

14.37

13.27

Norrsunda Krogsta

Vid korsningen

14.42

13.32

Norslunda 166

Infartsficka Norslundavägen vid
brevlådor

14.45

13.35

Söderby

SL-hållplats

14.47

13.37

Kyrka


14.48

13.38

Norsunda Skoby 102


14.50

13.40

Norrsunda Skoby 110

Vid infart

14.51

13.41

Mossmyren 141

 

14.53

13.43

Ekeby 269

 

15.00

13.49


Odensala skola, Centralskolan & Ekillaskolan

Tur: Odensala skola/Centralskolan, Grindtorpturen, Tur 8 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07.15

Droppsta 312

Infart vid skylt

07.18

Grindtorp

Rött hållplatshus vid Lövstaholm 114

07.22

Lövstaholm 202

Vid infart till Lövstaholm

07.23

Lövstaholm 119

Vid infart till Lövstaholm 119

07.26

Stenbordhöjden

Infart vid skylt Stenbordshöjden

07.27

Odensala Djurgården

Infart till vägen

07.28

Droppsta 112

Vid Droppsta gård

07.29

Fransåker 202-213

Infart höger sida vid skylt Fransåker 202-213

07.30

Fransåker 111

Vid brevlådor

07.32

Busshuset


07.33

Herresta

Vid infart P

07.38

Odensala skola


07.48

Centralskolan



Tur: Odensala skola, Grindtorpturen, Tur 8 (eftermiddag)

Hållplats

Kommentar

Måndag-Fredag

Odensala skola


13.30

Herresta

Vid infart P

13.32

Fransåker 111

Vid brevlådor

13.34

Fransåker 202-213

Infart höger sida vid skylt Fransåker 202-213

13.35

Droppsta 111

Vid hus

13.37

Droppsta 112

Vid Droppsta gård

13.39

Droppsta 312

Infart vid skylt Hundpensionat

13.40

Grindtorp

Lövstaholm 114

13.41

Lövstaholm 119

Vid infart till Lövstaholm 119

13.43

Stenbordhöjden

Infart vid skylt Stenbordshöjden

13.44

Odensala Djurgården

Infart till vägen

13.46


Tur: Odensala skola, Grindtorpsturen, Tur 8 (eftermiddag)

Hållplats

Kommentar

Måndag-Fredag

Odensala skola


14.30

Ista

SL-hållplats

14.32

Odensala Berga

Trevägskorsning efter skylt Berga gård

14.33

Vreta


14.35

Hasselberget


14.38

Hova

Postlådor vid skylt Hova

14.40

Fransåker 111

Vid brevlådor

14.48

Droppsta 111

Vid hus

14.50

Droppsta 312

Infart vid skylt Hundpensionat

14.52

Grindtorp

Lövstaholm 114

14.54

Lövstaholm 119

Vid infart till Lövstaholm 119

14.56

Odensala Djurgården

Vid infart till vägen

15.00


Tur: Odensala skola, Centralskolan & Ekillaskolan Hovaturen, Tur 9 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07.19

Odensala Berga gård

Trevägskorsning efter skylt Berga gård

07.22

Bromsta 204

Brevlådorna

07.24

Vreta


07.25

Suckunge


07.26

Tallbacken


07.28

Kolhammar

Infart mot Kolhammar 692

07.29

Hasselberget


07.32

Hova

Postlådor vid skylt Hova

07.38

Källstena


07.39

Björksäter

vid sandlåda och soptunnor

07.43

Odensala skola


07.55

Centralskolan

Avstigning vid busshållplatsen

07.57

Ekillaskolan



Tur: Odensala skola Hovaturen, Tur 9 (eftermiddag)

Hållplats


Måndag-Fredag

Odensala skola


13.30

Odensala Berga gård

Trevägs korsning efter skylt Berga gård

13.32

Bromsta Berg

Mitt emot SL-hållplats

13.34

Vreta


13.35

Hova

Postlådor vid skylt Hova

13.38

Kolhammar

Vid infart mot Kolhammar 692

13.40


Tur: Ekillaskolan/Centralskolan Hovaturen, Tur 9 (eftermiddag)

Hållplats

Kommentarer

Mån-Tors

Mån-Tors

Fre

Ekillaskolan


14.40

15.40

14.10

Centralskolan


14.41

15.41

14.11

Grindtorp

Rött hållplatshus vid Lövholmen 114

14.53

15.53

14.23

Grindtorp Djurgården


14.57

15.57

14.27

Fransåker


15.01

16.01

14.31

Busshuset


15.02

16.02

14.32

Herresta


15.03

16.03

14.33

Berga gård


15.04

16.04

14.34

Bromsta 202-244


15.05

16.05

14.35

Verta


15.06

16.06

14.36

Suckunge


15.07

16.07

14.37

Kolhammar


15.10

16.10

14.40

Hasselberget


15.11

16.11

14.41

Hova

Postlådor vid skylt Hova

15.13

16.13

14.43

Brunnby/Älgesta

Vid korsning Skylt Brunnby

15.26

16.26

14.56

Pukarhagen

Vid infart Mörby/Lundby

15.30

16.33

15.00


Tur: Odensala skola och Centralskolan Östra turen, Tur 10 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07.15

Mörby

Vid infart Mörby/Lundby

07.17

Stora Rickeby 103

Vid infart vid soptunnor

07.18

Odensala Harg

Vid skylt "privat väg"

07.20

Norra Åslunda

Vid brevlådor

07.22

Södra Åslunda

Vid skylt Södra Åslunda

07.30

Hummelbacken

Korsning Hummelbacken/ Kättsta

07.31

Älgesta


07.32

Brunnby

Korsning skylt Brunnby

07.33

Slåsta

Infarten vid "skylten"

07.34

Håsta

Infart vid mjölkkannor och skylt Håsta

07.40

Odensala skola


07.55

Centralskolan



Tur: Odensala skola Östra turen, Tur 10 (eftermiddag)

Hållplats


Mån-Fre

Odensala skola


13.30

Hummelbacken

Vid korsning Hummelbacken/ Kättsta

13.37

Älgesta


13.38

Brunnby

Vid korsning skylt Brunnby

13.39

Slåsta

Infarten vid "skylten"

13.41

Håsta

Vid mjölkkannor och skylt Håsta

13.42

Södra Åslunda

Vid skylt Södra Åslunda

13.46

Norra Åslunda

Vid brevlådor

13.48

Odensala Harg

Vid skylt "privat väg"

13.50

Petersborg


13.51

Mörby

Vid infart Mörby/Lundby

13.53

Stora Rickeby 103

Vid soptunnor

13.55


Tur: Odensala skola Östra turen, Tur 10 (eftermiddag)

Hållplats


Mån-Fre

Odensala skola


14.30

Källstena/Björksäter


14.34

Herresta


14.35

Hummelbacken


14.41

Älgesta


14.42

Brunnby

Vid korsning skylt Brunnby

14.43

Slåsta

Infarten vid "skylten"

14.45

Håsta

Vid mjölkkannor och skylt Håsta

14.46

Södra Åslunda

Vid skylt Södra Åslunda

14.50

Norra Åslunda

Vid brevlådor

14.52

Odensala Harg

Vid skylt "privat väg"

14.53

Mörby

Vid infart Mörby/Lundby

14.56

Stora Rickeby 103

Vid soptunnor

14.59


Venngarn

Tur: Venngarn, Tur 11 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07.25

Vassundavägen

Infart vid skylt Vennerbo

07.29

Venngarns slott

Bageriets vändplan

07.32

Murarbo

Infart efter skylt Murarbo

07.40

S:t Olofs skola

Vid SL-hållplats Haraldsborgsvägen

07.46

Engelska skolan

Vid avsmalningen på Stadsängsgatan

07.53

St Pers skola

Avstigning SL-hållplats, byte av buss för elever till Sta Gertruds skola


Granby

Tur: Granby, Tur 12 (morgon)

Mån-Fre

Hållplats

Kommentar

07.20

Granby/Travarvägen

Röd busskur Y-korsning Travarvägen

07.22

Killingevägen


07:25

Granby

SL-hållplats Granby

07.35

S:t Olofs skola

Avstigning SL-hållplats Haraldsborgsvägen

07.41

Engelska skolan

Vid avsmalningen på Stadsängsgatan

07.45

S:t Pers skola

Avstigning SL-hållplats, byte av buss för elever till Sta Gertruds skola


Tur: Granby, Tur 12 (eftermiddag)

Hållplats


Mån-Fre

Mån-Fre

Mån-Fre

S:ta Gertruds skola

Vändplan lastzon Märstavägen

13.25

14.25

15.25

S:t Pers skola

SL-hållplats

13.35

14.35

15.35

S:t Olofs skola

Vändplan längst upp på vägen

13.40

14.40

15.40

Engelska skolan

Vid avsmalningen på Statsängsgatan

13.50

14.50

15.50

Vassundavägen 180

Infart vid skylt Vennerbo

13.54

14.54

15.54

Venngarns slott

Bageriets vändplan

13.56

14.56

15.56

Murarbo

Infarten efter skylt Murarbo

13.58

14.58

15.58

Österby by


14.01

15.01

16.01

Granby

SL-hållplats

14.06

15.06

16.06

Killingevägen


14.08

15.08

16.08

Granby/Travarvägen

Röd busskur y-korsning

14.10

15.10

16.10


Hjälpte informationen på denna sida dig?

Meddela fel på sidan

Här kan du meddela om du saknar något eller om du hittat ett fel på denna sida.


Jag vill ha svar till min e-postadress. Obligatoriskt om du vill få ett svar.
Det du skickar till kommunen blir allmän handling.