Hälsoråd

HÄLSORÅD

På skolan finns ett antal Hälsoråd med syftet att främja hälsa och gemenskap bland elever. Om du som elev är intresserad av att bli medlem i något av följande hälsoråd, kontakta ordförande för respektive hälsoråd. Du kan även kontakta skolans samordnare för Hälsoråden, Matilda Frans och Mia Jönsson.

matilda.frans@arlandagymnasiet.se, mia.jonsson@arlandagymnasiet.se

Swim Girls (simning)

Ordförande/ kontaktperson: Qandeel Zafar

Swimgirls@reacta.se

 

Ladies gym (gym)

Ordförande/kontaktperson: Jaqueline Garcia

Ladiesgym@reacta.se  


Hard Ones (löpning)

Ordförande/ kontaktperson: Anton Nordling

Hard.ones@reacta.se  


Unbreakebles (dans)

Ordförande/ kontaktperson: Pimplaphas Simsawas

Unbreakables@reacta.se

 

Futsal (fotboll)

Ordförande/ kontaktperson: Hamid Parhizkar

Futsal@reacta.se

 

Boxing Club (boxning)

Ordförande/kontaktperson: Hind Abdulrahman
Boxing.club@reacta.se

Hej och välkommen till the Boxing Club. Vi är Na16 elever från Arlandagymnasiet som har startat en boxning club för tjejer här i Arlandagymnasiet. I denna förening siktar vi mot ett bättre hälsa och självförsvar.
För att vara medlem kostar det 30 kr/person
Är du intresserad? vad väntar du på?
Vi välkomma dig med öppna armar!😃

 

ROS MF (musik)

Ordförande/ kontaktperson: Fredrik Kjellberg

ROS.MF@reacta.se

ROS IF (idrott)

Ordförande/ kontaktperson: Fredrik Kjellberg

ROS.IF@reacta.se 

Ett fel inträffade

De markerade fälten måste fyllas i


Dela på

Dela till Facebook Dela till Twitter Dela till LinkedIn Dela med e-post