Suomenkieliset yhteyshenkilöt

Voit ottaa yhteyttä kuntaan soittamalla suomenkieliselle yhteyshenkilölle. Alla olevassa luettelossa lukee mitkä vastuualueet kullakin on ja missä hallinnoissa he työskentelevät. Voit myös esittää asiasi kirjallisesti suomeksi.

Yhteyskeskus / Suomen kielen hallintoalue

Projektipäällikkö Anne Kayani 08 591 266 12 anne.kayani@sigtuna.se

Hallinnollinen assistentti Maria Syväjärvi 073 661 39 44 maria.syvajarvi@sigtuna.se

Hallinnollinen assistentti Marjaana Motin 073 666 53 87 marjaana.motin@sigtuna.se

Kunnanjohtotoimisto

(uskottu mies-kysymykset, elinkeinoelämäkysymykset, maaseutuneuvosto, Nuori Yrittäjyys, Asiakastyytyväisyys-indeksi)

Elinkeinokoordinaattori Anna-Maria Varpenius 08 591 260 55

anna-maria.varpenius@sigtuna.se

Kulttuuri- ja vapaa-ajan hallinto

(kirjastot, kulttuuri-, urheilu- vapaa-ajantoiminnat, museot, nuorisotilat; uimahallit Midgårdsbadet, Sigtuna fritidscenter)

Uimahallien johtaja Tapani Röyttä 08 597 833 45 tapani.roytta@sigtuna.se

Johtajansihteeri/lautakunnan sihteeri, lautakunnan hallinnolliset asiat ja muita hallinnollisia kysymyksiä Sinikka Julin 08 591 262 79 sinikka.julin@sigtuna.se

Koulutus- ja työmarkkinahallinto

(lukio, aikuisopinnot, kehitysvammaisten erityislukio, integraatio ja monikulttuurisuus ja työmarkkina-asiat)

Käsittelijä Jarmo Repka 08 597 830 54 jarmo.repka@sigtuna.se

Toimeentulotuki

Ryhmänjohtaja Marica Löfman 08 591 263 29 marica.lofman@sigtuna.se

Lapsi- ja nuorisohallinto

(esikoulu, peruskoulu, kehitysvammaisten erityiskoulu ja kulttuurikoulu)

Selvittäjä Ida Väisänen 08 591 266 19 ida.vaisanen@sigtuna.se

Suomalainen esikouluosasto Granen 073 666 3198 vaxthuset.granen@edu.sigtuna.se

Yksilö ja perhehuoltohallinto

Perhekeskus, yksikönjohtaja Paula Wallenius 08 591 267 60 paula.wallenius@sigtuna.se

Vanhustenhuoltohallinto

(vanhustentalot, suomalainen dementiaosasto, kotiapu)

Yksikönjohtaja Arhem suomenkielinen dementiaosasto Marjo Kantola 08 591 268 45 marjo.kantola@sigtuna.se

Avuntarpeenkäsittely Vanhustenhuolto

Avuntarpeenkäsittelijä Marina Arvidsson 08 591 260 37 marina.arvidsson@sigtuna.se

Avuntarpeenkäsittely LSS (laki eräille toimintaesteisille annettavasta tuesta ja palvelusta)

avoin

Toimintaesteisten huolto

Toiminnanjohtaja Kirsi Santamäki 08 591 264 86 kirsi.santamaki@sigtuna.se

Kaupunkisuunnitteluhallinto

(yksityis- ja ylisuunnittelut, rakennusilmoitukset ja -luvat, pysäköintiluvat vammaisille, asuntosopeutusavustus, kadut ja tiet, liikenneturvallisuus, vesi ja viemäriasiat, talousjätteet, metsä ja luonto, esikoulujen ja koulujen pihat)

Karttainsinööri Eija Österberg 08 591 261 96 eija.osterberg@sigtuna.se

Rakennuslupahallintomies Helena Hassinen 08 591 260 84 helena.hassinen@sigtuna.se

Auttoiko informaatio tällä sivulla sinua?

Meddela fel på sidan

Täällä voit antaa palautetta jos sivulta puuttuu tietoa tai siinä on virhe. Jos sinulla on muu kysymys voit lähettää sen tästä.

Haluan vastauksen sähköpostiosoitteeseeni. Pakollinen jos haluat vastauksen.
Kunnalle lähettämäsi