Publicerad:
Äntligen, nu börjar kurserna!
Idag torsdagen den 16 januari startar kulturskolan sina ämneskurser.
Startdatum, dag, tid och plats står på din kurs som vårdnadshavararen kan se när man är inloggad på kursen i StudyAlong Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster..
Vill du dansa, sjunga, spela teater, gå på bild och form eller spela ett instrument? Eller kanske gå en kurs i Singer songwriter eller musikproduktion?
Vi har fortfarande platser kvar på flera av våra kurser i kurskatalogen Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.. Sortera på inriktning och ditt barns födelseår och visa endast lediga platser.
Observera att det även kan tillkomma fler lediga platser under närmaste veckan. När någon avslutar sin kursplats i StudyAlong så går platsen automatiskt ut som ledig att boka i kurskatalogen.
Vill du läsa mer om hur du bokar en kurs eller skapa konto så går till Kurskatalog/Boka kurs.
Vi planerar att skicka ut fakturorna i slutet av februari. Läs mer om våra betalningsvillkor, under Regler och avgifter eller under VILLKOR när du är inloggad på StudyAlong Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster..