Kontakta Kulturskolan

Kontaktuppgifter till Kulturskolan. Du som är elev kan också få kontakt med din lärare via StudyAlong.

E-post Kulturskolan: kulturskolan@sigtuna.se

E-post kontaktcenter: kontaktcenter@sigtuna.se

Telefon Kulturskolan: 08-597 831 36

Telefon Kontaktcenter: 08-591 260 00

Adress: Sigtuna Kulturskola, Kulturtorget 11, 195 30 Märsta

Vårdnadshavare och elever kan nå sin lärare via StudyAlong Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster..

Vid frågor gällande kulturchecksaktörer kontakta kulturcheck@sigtuna.se

Kontaktuppgifter till våra lärare

Lärare

Ämne

Telefonnummer

Mailadress

Babyrytmik



Lisa Sterner

073-6610520

lisa.sterner@edu.sigtuna.se

Bild- och form



Hanne Mago Wiklund

073-6613778

hanne.mago@edu.sigtuna.se

Blockflöjt



Dorota Wrzosek-Frick

073-6610526

dorota.wrzosek-frick@edu.sigtuna.se

Catharina Hedrenius

073-6610503

catharina.hedrenius@edu.sigtuna.se

Cello



Torbjörn Nilsson

073-6610518

torbjorn.nilsson@edu.sigtuna.se

Dans



Lisa Mathiasson

073-6610515

lisa.mathiasson@edu.sigtuna.se

Lisa Sterner

073-6610520

lisa.sterner@edu.sigtuna.se

Joanna Gomes

073-6610528

joanna.gomes@edu.sigtuna.se

Sara Falck

073-6610511

sara.falck@edu.sigtuna.se

Veronica Näslund

073-6610519

veronica.naslund@edu.sigtuna.se

Maria Edin

073-6610506

maria.edin@edu.sigtuna.se

My Gren

073-5877977

my.gren@edu.sigtuna.se

Max Edsbrand

072-8534499

max.edsbrand@edu.sigtuna.se

Dragspel



Ulrik Bodén

070-3494552

ulrik.boden@edu.sigtuna.se

Elbas/kontrabas



Robert Sundin



Lars Falck (vikarie)

070-2134267

lars.falck@edu.sigtuna.se

Fiol/viola



Helena Gillemyr

070-9328781

helena.gillemyr@edu.sigtuna.se

Nina Gleiss

070-7704949

nina.gleiss@edu.sigtuna.se

Funktionsvariation (gruppen Superstars)



Lena Bodén (musik)

073-6610500

lena.boden@edu.sigtuna.se

Lisa Sterner (dans)

073-6610520

lisa.sterner@edu.sigtuna.se

Gitarr el/akustisk



Erik Janson

073-6610523

erik.janson@edu.sigtuna.se

Mikael Berg Andersson

073-6610512

mikael.berg@edu.sigtuna.se

Lennart Strandh

073-6610522

lennart.strandh@edu.sigtuna.se

Klarinett



Dorota Wrzosek-Frick

073-6610526

dorota.wrzosek-frick@edu.sigtuna.se

Mikael Trense

073-6610510

mikael.trense@edu.sigtuna.se

Piano



Anna Anundi

073-6610524

anna.anundi@edu.sigtuna.se

Birgitta Martinsson

073-6610514

birgitta.martinsson@edu.sigtuna.se

Ulrik Bodén

070-3494552

ulrik.boden@edu.sigtuna.se

Saxofon



Mikael Trense

073-6610510

mikael.trense@edu.sigtuna.se

Sång



Hanna Wallander

073-6610525

hanna.wallander@edu.sigtuna.se

Karolina Karner

073-6613776

karolina.karner@edu.sigtuna.se

Teater



Susanne Fallqvist

073-6610529

susanne.fallqvist@edu.sigtuna.se

Trombon



Mats "Dicken" Hedrenius

073-6610502

mats.hedrenius@edu.sigtuna.se

Trumpet



Fredrik Lindberg

073-7710516

fredrik.lindberg@edu.sigtuna.se

Trummor/slagverk



Jonathan Lundberg

070-7523664

jonathan.lundberg@edu.sigtuna.se

Wieland (Wielle) Waninger

070-5568323

wieland.waninger@edu.sigtuna.se

Tvärflöjt



Catharina Hedrenius

073-6610503

catharina.hedrenius@edu.sigtuna.se

Valthorn



Fredrik Lindberg

073-6610516

fredrik.lindberg@edu.sigtuna.se

Tuba



Mats "Dicken" Hedrenius

073-6610502

mats.hedrenius@edu.sigtuna.se

Kulturskolans personal ht20 (några lärare saknas)

Fotograf: Sigtuna kommun

Hjälpte informationen på denna sida dig?

Meddela fel på sidan

Här kan du meddela om du saknar något eller om du hittat ett fel på denna sida.


Jag vill ha svar till min e-postadress. Obligatoriskt om du vill få ett svar.
Det du skickar till kommunen blir allmän handling.